حجت الاسلام و المسلمین راجا ناصرعباس جعفری درحاشیه دیدار با آیت الله مصباح یزدی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه اظهارداشت: آنچه امروز در کشورهای اسلامی و عربی منطقه شاهد آن هستیم، موج اسلام خواهی و انقلابی ملت های مسلمانی است که سالها زیر یوغ استبداد و استکبار زیسته اند و امروز بعد از ۳۴ سال از انقلاب اسلامی ایران، ندای استقلال و آزادی را در جوامع اسلامی خود سر داده اند.


وی با بیان این که انقلاب اسلامی زمینه‌ساز و ایجاد کننده انگیزه قیام مستضعفین علیه مستکبرین است، گفت: امروز بیداری‌های جهان اسلام مدیون انقلاب اسلامی است.
دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان با اشاره به شخصیت والای امام خمینی (ره)، بیان داشت: امام(ره)، بت طاغوت را برچیده و زمینه ظهور امام عصر(عج) را آماده کرد.
حجت الاسلام جعفری افزود: خدا را شاکریم که در زمان حکومت اسلامی زندگی می کنیم؛ باید قدر این انقلاب را دانسته و حداکثر تلاش خود را در راستای کسب معارف ناب اسلامی به کار گیریم.
وی با تأکید بر ایجاد و حفظ وحدت اسلامی، اظهارداشت: باید مراقب هدف شوم استکبار جهانی برای ایجاد تفرقه بین کشورهای اسلامی و سیطره بر مسلمانان، باشیم.
وی با اشاره به تلاش دشمنان برای اختلاف افکنی در پاکستان، یادآور شد: استکبار باید بداند، همان طور که نمی‌توان بچه را از مادر جدا کرد، هرگز موفق به ایجاد تفرقه و جدایی در این کشور نخوهد شد؛ ما تا زنده‌ایم نخواهیم گذاشت، استکبار جهانی به اهداف شوم خود دست یابد.
دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان ادامه داد: شیعه زدایی از پاکستان و تکفیر آنان، در دستور کار غرب قرار گرفته است و باید با ایجاد اتحاد و وحدت اسلامی در مقابل توطئه شوم غرب بایستیم.
وی ادامه داد: با توجه به علاقه شدید مردم پاکستان به دین و معارف اسلامی، استعمار و استکبار جهانی برنامه‌های خاصی را برای ایجاد تفرقه در این کشور ایجاد کرده است؛ استکبار جهانی با دامن زدن به اختلافات قومی و قبیله‌ای درصدد تقسیم این کشور است و این مهم بدون پایان پذیرفتن به نفوذ آمریکا و عربستان در پاکستان برچیده نخواهد شد.
 دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان همچنین خواستار پایان نفوذ آمریکا و عربستان در پاکستان شد و تصریح کرد: آمریکا و رژیم اشغالگر قدس به همراه عربستان مقصر اصلی مشکلات و چالشهای امنیتی کنونی در پاکستان هستند.
وی در در خصوص فلسفه تاسیس مجلس وحدت مسلمین پاکستان، گفت: عدم توجه احزاب سیاسی به معیشت و مشکلات مردمی، نفوذ بیش از پیش سلفی ها، تکفیری ها و وهابیون از جمله عوامل تاسیس این تشکل بود.
حجت الاسلام جعفری با تاکید بر این که به بیگانگان اجازه نمی دهیم در امور داخلی کشورمان دخالت کنند، افزود: تا کنون فداکاری‌های زیادی انجام داده ایم، از این پس نیز برای شهادت آماده ایم، اما هرگز در برابر ظالمان و زورگویان سر تسلیم فرود نخواهیم آورد